Remis w derbach.

Zremisowaliśmy z LZS Pomocno 1-1, Mecz derbowy, więc nie było odstawiania nóg, obie drużyny kilka razy złośliwie faulowały, ale sędzia panował nad wydarzeniami na boisku. Na plus arbitrowi trzeba oddać to, że w ostatniej minucie nie przerwał nam bramkowej kontry. Pozwalał na grę, ale jak ktoś przesadzał to kartki zasłużone otrzymał. Ale koniec o sędziowaniu, bo mam wrażenie że ostatnio tylko o tym głównie piszę :)

Kilka słów o samym meczu. Jak wiemy, Marcina w bramce zastępuje Przemo i nie jest to jego nominalna pozycja. Do dzisiaj nie popełniał większych błędów, ale w Pomocnie niestety przepuścił łatwą piłkę, która napastnik rywali bez problemu skierował do siatki. Nie mamy do Przemka żadnych pretensji ( trzeba przyznać, że jedno piąstkowanie mu wyszło a mogło już byc 2-0), ale gola musiałem jakoś opisać. W obronie zabrakło Roba (nieobecność) i Małego (pauza za czerwona kartkę). Dlatego w środku z Korasem zagrał Fabiś, Kubsztal musiał grać na lewej, na prawej Janek. Ogólnie linia defensywna skutecznie grała, ale nie udało się zagrać na zero z tyłu. W pomocy po kilku meczach nieobecności pojawił się Bartela, który z Chudym stworzył parę środkowych pomocników. Wygrali dużo piłek i strali się rozgrywać nasze akcje ofensywne. Na skrzydłach bracia Michalak ( Robert i Artur), którzy starali się wrzucać piłki, ale też musieli się często wracać do obrony.Atak Legia , któego dośwadczenie przydało się (np faul na nim przed polem karnym)  i Hądza, który był bardzo aktywny. Na zmianę wszedł Paweł, Wróbel i Bartek.

Gola strzeliliśmy po kontrze i głównie indywidualnej akcji Korasa. Rywale mieli rzut rożny, którego nie wykorzystali, piłka zagrana została do Tobiasza, przebiegł on  ponad połowę boiska, nikt go nie dał rady zatrzymać i oddał strzał z pola karnego. Bramkarz z Pomocna go obronil, ale z dobitką Hadzy juz nie dał sobie rady. Po wznowieniu gry mecz się skończył.

Remis uratowaliśmy w ostatniej akcji, więc satysfakcja jest, ale szkoda dwóch straconych punktów.

Tydzień temu zapomniałem napisać, że wkupne (kasta Lecha) ma już za sobą Paweł Fabiś. Czekamy na następnych nowych :)

W tym tygodniu z Chudym poszukam dresów i może uda nam się je kupić jeszcze w tym sezonie. Oczywiście dzięki pomocy naszego sponsora AD REM NAWROCKI.