9. i 10. kolejka

W 9. kolejce derby gminy przegrane, mecz z LZS Pomocno zakończył się wynikiem 0-1. Nie byłem na stadionie w Sowach, ale z relacji i z protokołu wiem, że mecz ostry i wyrównany. Kartek żółtych 4 dla Pomocna, dla nas 3 żółtka i 1 czerwona (2 mecze pauzy). Wielu sytuacji nie mieliśmy, ale szanse na remis były. Pod koniec spotkania mamy rzut karny, którego nie udaje nam się wykorzystać. Po tej kolejce lider ma nad nami 6 punktów przewagi i tak naprawdę my musimy liczyć na to, że pogubią punktu w dwóch meczach plus my musimy ich pokonać. Przy równej ilości punktów liczą się spotkania bezpośrednie, a te oba przegraliśmy. Matematyczne szanse są, ale nie wszystko zależy od nas.

10. kolejka, mecz z LZS Sobiałkowo. Spotkanie wyrównane, nawet bym powiedział, że pierwsze minuty pod dyktando rywali. Z czasem powoli przejmujemy inicjatywę, a ułatwia nam to czerwona karta (2 żółte) i gra w przewadze zawodnika przez większość meczu. Szybko strzelamy 4 bramki, w drugiej połowie dokładamy 2 i tracimy 1. Wynik końcowy 6-1, brawa dla Sobiałkowa za honorowe trafienie. Z niecierpliwością czekaliśmy na wynik LZS Rawicz z LZS Pomocno. Ten mecz skończył się wynikiem 2-2, więc dla nas idealnie. Zachowując proporcje, sytuacja podobna jak w Ekstraklasie. Lech goni Legię i pomaga im w tym Warta (pykła Legie u siebie), my gonimy Pomocno i pomaga nam w tym Rawicz.

Przed nami weekend majowy, kolejka została przełożona. Trening normalnie, tylko LZS !!!