Sezon 2023/2024 - Puchar Polski

Przygotowania do sezonu i Pucharu Polski rozpoczęliśmy w sierpniu. Zagraliśmy sparing z Pirania Radziądz przegrany 2-1.

Następnie w Pucharze Polski spotkaliśmy się z Kormoranem Święciechowa. Przegraliśmy 2-6. 1. połowa dla naszych rywali, strzelili nam 4 gole, z czego 3 po naszych indywidualnych błędach. Po przerwie złapaliśmy kontakt, po chwili trafiamy na 2-4 i jest moment gdzie nasi rywale są w małych opałach. Staraliśmy się strzelić kolejnego gola ale zabrakło umiejętności i kondycji. Rywal dobił nas dwoma golami w 90 i 91 minucie. Po meczu grill i miła atmosfera.

Następnie zagraślimy sparing z LZS Chojno Sarnowa, wygrany 4-2, później z LUKS :POS-MET Szkaradowo przegrany 1-6.

Do ligi przystąpiliśmy w bojowych nastrojach, ale boisko nas zweryfikowało. W 1 kolejce graliśmy z LZS Sowy, na początku meczu mieliśmy 3 setki niewykorzystane, a później strzelanie rozpoczęły Sowy.  Podobnie jak w Pucharze przy stanie 0-4 trafiamy 2 razy, ale rywale odpowiedzieli kolejnymi 2 golami, na co my dokładamy jednego. Wynik końcowy 3-6, ale z powodu gry nieuprawnionego zawodnika dostajemy walkowera.

Druga kolejka to mecz z LZS Chojno Sarnowa. Na boisku przegrywamy 3-1, ale w tym meczu także u rywali zagrał nieuprawniony zawodnik i kolejny walkower dla nas.

Forma z poprzedniego sezonu znikła, zmian w składzie dużo. Liczymy na poprawę naszej postawy na boisku. Ogólnie hejt na nas leci i derby naszej gminy od teraz będą miały kolejne podteksty, ale wytrzymamy to. Nawet jak wyniki nie te, to i tak jesteśmy ekipą zgraną i w celu podniesienia morale robimy wyjazd na LECHA Poznań. Koledzy, kibice Legii, także się wybierają bo liczy się tylko LZS, a później upodobania klubowe co nie?