Historia

Zespół LZS Pakosław od początku swojego istnienia bierze udział w rozgrywkach Rawickiej Powiatowej Ligi Ludowych Zespołów Sportowych.

W 2003 roku część działaczy i piłkarzy postanowiła zgłosić klub do rozgrywek B-klasowych okręgu leszczyńskiego. LZS Pakosław jako drużyna przestała istnieć. Powołano do życia nowy zespół pod nazwą LUKS "Awdaniec" Pakosław, który do dzisiaj występuje w rozgrywkach OZPN Leszno.

Pozostali członkowie drużyny przyłączyli się do już istniejącego LZS Sowy i pod wspólnym szyldem LZS Sowy-Pakosław nadal występowali w lidze LZS. Reaktywacja LZS Pakosław jako samodzielnego zespołu nastąpiła przed sezonem 2009/2010. Trenerem został Dariusz Niedźwiedź, a prezesem Roman Głowacz. W pierwszym sezonie po powrocie do ligi LZS zespół z Pakosławia zajął szóste miejsce.

W sezonie 2010/2011 zajęliśmy 4. miejsce. Do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników. Warto zaznaczyć, że nasz klub dobrze współpracuje z Awdańcem Pakosław. Współpraca ta polega na wspólnych treningach, sparingach oraz wymianie graczy. W tamtym sezonie dołączyło do nas 2 zawodników z tej ekipy. Z kolei w Awdańcu występował nasz dawny zawodnik i w kolejnym sezonie dołączył do nich kolejny, który także występował w naszej ekipie w pierwszym sezonie od jej powstania. Dariusz Niedźwiedź u nas był grającym trenerem, a w Awdańcu pełnił rolę asystenta trenera.

W sezonie 2011/2012 LZS Pakosław zajął 7. miejsce. Po tym sezonie obowiązki trenera przejął Paweł Sordon, Dariusz Niedźwiedź będzie prowadził drużynę Juniora Młodszego Awdańca Pakosław. Pozostał jednak w naszych strukturach jako asystent i gracz.

Sezon 2012/2013 okazał się najlepszym dla LZS Pakosław po reaktywacji klubu. Zdobyliśmy ,,majstra”!!! Po średniej w naszym wykonaniu rundzie jesiennej, wiosną odrobiliśmy straty. W jednym meczu tylko zremisowaliśmy, resztę spotkań wygraliśmy. Wynik ten był możliwy dzięki transferom w przerwie zimowej oraz zaangażowaniu graczy, którzy dotychczas byli w kadrze.

W kolejnym sezonie liczyliśmy na obronę tytułu, skład pozostał bez większych korekt, także nic nie stało na przeszkodzie, żeby powtórzyć sukces!!! Ale jak zawsze, plany ,,zweryfikuje boisko”.

W 2014 roku nie udało nam się obronić mistrzostwa, ale zakończyliśmy sezon na dobrym drugim miejscu. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie nie zaznaliśmy goryczy porażki. Po sezonie odeszło kilku ważnych zawodników, dlatego kolejny sezon był wielką niewiadomą.

Sezon 2014/2015 okazał się dla nas bardzo szczęśliwy. Kolejne mistrzostwo wylądowało na naszym koncie. Mieliśmy 10 pkt przewagi nad kolejnym zespołem.

Sezon 2015/2016 skończyliśmy na podium, zdobyliśmy brązowe medale. W tym sezonie też w lidze halowej zajęliśmy wysokie miejsce, a w mocno obsadzonym halowym turnieju ,,Gramy dla Huberta" byliśmy na 2. miejscu.

Sezon 2016/2017 to trzecie mistrzostwo ligi LZS. Przed kolejnym sezonem nastąpiły duże roszady w składzie, ponieważ przyszło do nas kilku graczy z LUKS Szkaradowo.

Sezon 2017/2018 zakończyliśmy na trzecim miejscu. Sponsor naszej drużyny, firma Ad-Rem Nawrocki, zakupił dla nas nowe torby sportowe i dresy. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

W sezonie 2018/2019 zajęliśmy 4. miejsce. Liga rozgrywana była systemem runda zasadnicza i runda mistrzowska.

Sezon 2019/2020 to czwarte mistrzostwo ligi. Liga była rozgrywana bez play-off.

Sezon 2020/2021 zakończyliśmy na 4 miejscu. Liga rozgrywana była systemem runda zasadnicza i runda mistrzowska.